Zdrowy tydzień w II b
23.03.2019 SP4 Nakło n.Not. 173

Uczniowie klasy II B propagują zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie. W ramach realizowanej podstawy programowej, drugoklasiści zrealizowali cykl zajęć poświęconych zdrowej żywności. Głównym celem omawianych zagadnień było dostarczenie informacji i pogłębienie wiedzy przez uczniów z zakresu zdrowej żywności, a także zwiększenie świadomości wśród dzieci na temat korzyści płynących ze zdrowego odżywiania. Wszyscy uczestnicy zajęć dowiedzieli się co to jest dieta i kiedy się ją stosuje. Oprócz tego analizowali składniki swojego II śniadania i samodzielnie układali jadłospisy. Punktem kulminacyjnym było odwiedzenie pań kucharek w szkolnej stołówce, w celu poznania ich zawodu i zdobycia niezbędnych informacji odnośnie zdrowego odżywiania. Jednak najsmaczniejszym elementem zajęć było wspólne przygotowanie owocowych sałatek i kanapek pełnych warzyw w ramach propozycji II śniadania.

Materiał: N.Michalska